GoldBike

Rower stacjonarny – blog poświęcony sprzętowi sportowemu

Czas na ćwiczenia w domu

Czas na ćwiczenia w domu

Wciąż niepewna sytuacja epidemiczna skłania do zachowania dystansu oraz ograniczenia przebywania z osobami, z którymi się nie mieszka. Zamknięcie w domu szczególnie dotkliwie odczuły osoby dotąd aktywne. To one w pierwszej kolejności zaczęły szukać pomysłów na trening we własnych czterech kątach. Niektórzy zainwestowali w rower stacjonarny, inni skusili się na bieżnię czy chociażby matę do jogi. O takim wyposażeniu powinni pomyśleć także ci, którzy do tej pory raczej stronili od wysiłku fizycznego. Od dobrej formy zależy bowiem odporność organizmu, nie tylko na drobnoustroje, ale także stres wywołany epidemią.

Zalety treningu w domu

Nie ma tego złego, twierdzi wielu pasjonatów domowych ćwiczeń. Nawet jeżeli obecnie nie można pójść na siłownię, bez problemu kupi się potrzebne sprzęty na własny użytek. To nie tylko wspomniany rower stacjonarny, ale również wiele innych mniejszych i większych przyrządów do ćwiczeń. Ich zakup to wydatek, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i lata możliwości treningowych. Tworząc domową siłownię, warto pamiętać o wielu oszczędnościach. A mianowicie:

  • mniejszych wydatkach na karnety na siłownie, koszty zakupu własnego sprzętu prędzej czy później się zwrócą,
  • uniknięciu korków czy czasochłonnych dojazdów do centrum fitness, ćwiczyć można o dowolnej porze, na przykład podczas oglądania wiadomości czy ulubionego serialu,
  • zaoszczędzić można także sporo stresu, obecnie związanego głównie z potencjalnym narażaniem się na zarażenie.

Wystarczy wstać trochę wcześniej lub zaplanować sobie wieczorny trening. Z własnym sprzętem nie trzeba obawiać się kolejek na siłowni czy konieczności czekania, aż wybrane przyrządy będą wolne i gotowe do użytku.

Bezpieczne ćwiczenia w zaciszu własnych czterech kątów

Ćwiczenia w domu są obecnie najbezpieczniejszą formą dbania o formę. Co prawda siłownie powoli zaczynają funkcjonować, ale zagrożenie epidemiczne nie zniknęło. Lekarze zachęcają do zachowania ostrożności, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie utrzymania aktywnego trybu życia. Najprościej o formę zadbać przy użyciu domowego sprzętu. A ten okazuje się niedrogi, wszechstronny i pod wieloma względami bezpieczny. Wystarczy spojrzeć na rower stacjonarny. To sprzęt używany nawet podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych. Nie obciąża kolan ani stóp, można na nim pracować nawet przez dłuższy czas. Bez obaw o kontuzje. Jeżeli w domu mieszkają osoby w różnym wieku, taki właśnie sprzęt do ćwiczeń będzie najlepszym wyborem. Nie tylko na czas pandemii.

Sport zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Krzysztof